قیمت خودرو این روزها پرنوسان است و ثباتی در بازار مشاهده نمی‌شود. قیمت‌ها در این روزها به هر اخباری که منتشر می‌شود، واکنش نشان می‌دهند. به نظر می‌رسد بازار خودرو در روزهای آینده نیز به همین روند نوسانی خود ادامه دهد.

به گزارش نسیم اقتصاد، تجارت نیوز نوشت: قیمت خودرو صفر داخلی روز پنجشنبه 17 شهریور 1401 با تغییراتی همراه شد.
 
پراید 111 با قیمت 205 میلیون تومان به فروش می‌رسد. پراید 131 نیز با قیمت 179 میلیون تومان عرضه می‌شود. دنا معمولی مدل 1401 نیز با قیمت 403 میلیون تومان به فروش می‌رسد.
 
پژو 207 اتومات اکنون در قیمت 589 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.
 
قیمت خودروهای پرطرفدار
تیبا هاچ‌بک‌ پلاس هم‌اکنون در محدوده 210 میلیون تومان قیمت دارد.پژو 206 تیپ دو مدل 1401 در قیمت 299 میلیون تومان به فروش می‌رسد. 206 تیپ پنج نیز در بازار کشور تا نرخ 355 میلیون تومان پیش رفت. تارا اتوماتیک هم 13 میلیون افزایش قیمت داشت و امروز در قیمت 593 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.
 
پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده
فیروز نادری، کارشناس صنعت خودرو گفت: قیمت خودرو در روزهای گذشته در حال نوسان بود و همچنان نیز ثباتی در بازار مشاهده نمی‌شود. قیمت‌ها در این روزها به هر اخباری که منتشر می‌شود، واکنش نشان می‌دهند. به نظر می‌رسد بازار خودرو در روزهای آینده نیز به همین روند نوسانی خود ادامه دهد.
 

 
چندی پیش نیز، مرتضی شجاعی، کارشناس صنعت خودرو در رابطه با تاثیر کاهش تولید خودروسازان بر قیمت خودرو در بازار گفت: به واسطه شیوه‌های فروشی که وجود دارد، اصلی‌ترین مولفه‌ای که بازار را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، نرخ ارز است و سایر عوامل تاثیر کمتری در افزایش یا کاهش قیمت‌ها دارد.
 
او افزود: به دلیل بلاتکلیفی در مذاکرات وین، بازار در وضعیت انتظاری و رکود قرار دارد و هنگامی که نتیجه نهایی مذاکرات مشخص شود، بازار تغییر وضعیت می‌دهد.

لینک کوتاه
خودرو پرطرفدار گران ماشین ایرانی کاهش تولید خودروسازان