عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خودروسازان و مونتاژکاران داخلی نیز از عرضه خودرو در بورس استقبال کردند، گفت: لازم است وزارت صمت شروطی که برای عرضه خودرو در بورس در نظر گرفته را اصلاح کند.

به گزارش نسیم اقتصاد، محسن علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره عرضه خودرو در بورس کالا، گفت: در راستای مطالبه عمومی مردم و سهامداران بازار سرمایه برای عرضه خودرو در بورس کالا، مقرر شد که خودرو در بورس عرضه شود اما وزارت صمت در موعد مقرر، با صدور بخشنامه‌ای از عرضه خودرو در بورس جلوگیری کرد که این موضوع موجب بی‌اعتمادی اهالی بازار سرمایه شد.
 
نماینده مردم سپیدان و بیضاء در مجلس شورای اسلامی افزود: با پیگیری‌هایی که در این زمینه انجام گرفت، جلسه‌ای با حضور وزیر صمت در شورای عالی بورس تشکیل و ضرورت عرضه خودرو در بورس تبیین شد بنابراین وزیر صمت نیز با عرضه خودرو در بورس موافقت کرد اما در ادامه باز هم دیده می‌شود، دست مافیای فروش خودرو در بازار آزاد، در وزارت صمت ساری و جاری است چراکه تنها با عرضه 20 درصد تیراژ تولید خودرو در بورس کالا موافقت شده است.
 
وی اضافه کرد: این شرط از نظر ما مردود است و معتقدیم اگر قرار است شفافیت اتفاق بیافتد و قیمت‌گذاری دستوری حذف شود باید متناسب با سفارش و تقاضای بازار، خودرو در بورس کالا عرضه شود.
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خودروسازان و مونتاژکاران داخلی نیز از عرضه خودرو در بورس استقبال کردند، تصریح کرد: لازم است وزارت صمت شروطی که برای عرضه خودرو در بورس در نظر گرفته را اصلاح کند.
 
این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: عرضه محدود خودرو در بورس موجب نابسامانی بیشتر بازار خواهد شد و رانتی که ما به دنبال حذف آن بودیم، شکل خواهد گرفت زیرا ناترازی در عرضه و تقاضا در بازار ایجاد می‌شود.

لینک کوتاه
وزارت صمت عرضه خودرو بورس

اخبار مرتبط

نظرات شما