نایب رئیس انجمن برنج گفت: با توجه به پیش بینی 10 تا 20 درصدی تولید و رکود بازار برآورد می شود که قیمت برنج در بازار کاهش یابد.  

به گزارش نسیم اقتصاد؛ باشگاه خبرنگاران نوشت : احمد اشراقی گفت: هم اکنون خرید و فروش برنج راکد است چرا که کشاورزان خواهان عرضه با قیمت بالاتری هستند و تاجران و کارخانه داران با این نرخ حاضر به خرید نیستند.
 
به گفته او، هم اکنون کشاورزان خواستار عرضه برنج با نرخ 80 تا 90 هزار تومان هستند که معامله با این‌ نرخ انجام نمی شود.
 
اشراقی می‌گوید: با افزایش عرضه محصول طی 10 تا 15 روز آینده پیش بینی بهتری می توان در خصوص قیمت برنج در بازار داشت، اما آنچه مسلم است قیمت هر کیلو برنج برای مصرف کننده به کمتر از 120 هزار تومان می رسد.
 
نایب رئیس انجمن برنج گفت: با توجه به شرایط مناسب بارش پیش بینی می شود که تولید برنج نسبت به سال قبل 10 تا 20 درصد افزایش یابد که همین امر بازار را به تعادل و ثبات می رساند، حال اینکه به کمتر از 80 هزار تومان می رسد، الان نمی توان برآوردی داشت.
 
بررسی های میدانی از سطح بازار نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو برنج طارم 120 تا 150 هزار تومان، فجر 70 تا 80 هزار تومان، شیرودی 80 تا 90 هزارتومان و نیم دانه 50 تا 70 هزارتومان است که اخیرا اخباری مبنی بر کاهش قیمت برنج به کمتر از 80 هزار تومان در فضای مجازی منتشر شده است.
 
بنابر آمار سالانه 3 میلیون تن برنج در کشور تولید می شود که با احتساب 10 تا 20 درصد افزایش تولید حداکثر 800 هزار تن کسری نیاز کشور از طریق واردات باید تامین شود.

لینک کوتاه
قیمت برنج پائین بازار

اخبار مرتبط

نظرات شما