بازار در خواب فرو رفته است و دیگر سودی برای مردم ندارد. اما نکته قابل توجه این است که حتی نوسانات قیمت دلار، دیگر تاثیری در قیمت خودرو ندارد.

به گزارش نسیم اقتصاد، تجارت نیوز نوشت : قیمت خودرو صفر داخلی در روز پنجشنبه 20 مرداد 1401 با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.
پراید 111 با قیمت 205 میلیون تومان به فروش می‌رسد. پراید 131 نیز با قیمت 179 میلیون تومان عرضه می‌شود. دنا معمولی مدل 1401 نیز به 411 میلیون تومان رسید.
 
البته پژو 207 اتومات در قیمت 617 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.
 
قیمت خودروهای پرطرفدار
 
تیبا هاچ‌بک پلاس هم‌اکنون با نرخ 210 میلیون تومان معامله می‌شود. پژو 206 تیپ دو مدل 1401 به 303 میلیون تومان رسید. 206 تیپ پنج نیز در بازار کشور تا نرخ 361 میلیون تومان پیش رفت.
 
تارا اتوماتیک نیز امروز در قیمت 595 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.
 
پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

آرش محبی‌نژاد، کارشناس صنعت خودرو گفت: قیمت‌ها به شدت متاثر از تصمیم مسئولان است. اگر طرح عرضه خودرو در بورس کالا به صورت صحیح اجرا شود، شاهد کاهش زیان‌دهی و افزایش تولید محصول خودروسازان خواهیم بود. با اصلاح شیوه قیمت‌گذاری، عرضه خودرو به بازار نیز افزایش پیدا می‌کند و در نهایت نیز شاهد کاهش قیمت خودرو در بازار خواهیم بود. با کاهش فاصله قیمتی بین بازار و کارخانه، قیمت خودرو به یک قیمت واقعی می‌رسد.
 
چندی پیش نیز، عماد جعفری، کارشناس صنعت خودرو گفت: در حال حاضر بازار در خواب فرو رفته است و دیگر سودی برای مردم ندارد. اما نکته قابل توجه این است که حتی نوسانات قیمت دلار دیگر تاثیری در قیمت خودرو ندارد. مردم منتظر هستند اما بازار خودروی کشور نیاز به یک شوک دارد. این شوک می‌تواند از واردات نشات بگیرد تا به بازار رونق ببخشد.


لینک کوتاه
قیمت پراید تیبا قیمت خودرو پرطرفدار

اخبار مرتبط

نظرات شما