روند نزولی قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه دارد؛ تا جایی که افت دو تا 3 میلیونی را طی یک هفته گذشته در بازار خودرو شاهد بودیم.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از گسترش نیوز، اگرچه افت قیمت‌ ها در بازار بسیار اندک بوده است، اما فعالان بازار خودرو معتقدند که چشم‌انداز مشخصی از قیمت‌ها وجود ندارد.
 
در این میان، فضای مبهمی که در رابطه با برجام وجود دارد، باعث شده که قیمت‌ها تغییر محسوسی نداشته باشد؛ چراکه که فعالان بازار معتقدند در صورتی که برجام به نتیجه برسد، شاهد کاهش قیمت دلار در بازار و به تبع افت قیمت خودرو نیز خواهیم بود.
 
در همین رابطه، علی باقری کنی معاون وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد کشورمان در صفحه توئیتر خود نوشت: برای پیشبرد مذاکرات عازم وین هستیم. مسئولیت بر عهده آنهایی است که توافق را نقض کرده و در فاصله گرفتن از میراث‌ منحوس گذشته ناکام مانده‌اند.
 
به گفته وی، آمریکا باید قدردان فرصتی باشد که با سخاوتمندی اعضای برجام فراهم شده است؛ توپ در زمین آنهاست تا از خود پختگی نشان داده و مسئولانه عمل کند.
 
بنا به این گزارش، بررسی روند قیمت‌ها در بازار خودرو، از افت یک میلیون تومانی قیمت پراید 131 حکایت دارد. قیمت سمندEF7 مدل 1399 نیز 3 میلیون تومان و دناپلاس دنده‌ای ساده مدل 1401 در حدود دو میلیون تومان کاهش داشته است. این در حالی است که پژو 207 اتوماتیک مدل 1400 حدود 5 میلیون تومان گران شده است.


لینک کوتاه
قیمت خودرو جاده ارزانی بازار خودرو

اخبار مرتبط

نظرات شما