اوج بار پنجشنبه 13 مرداد در مقایسه با روز مشابه سال گذشته 10.5درصد افزایش یافت اما برق مشترکان مطابق برنامه و بدون خاموشی تأمین شد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایرنا، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق گفت: روز پنجشنبه نصاب جدیدی در مصرف برق کشور ثبت شد.
 
مصطفی رجبی مشهدی گفت: روز پنجشنبه با توجه به اینکه نیمه تعطیل بود ولی افزایش گرمای هوا نیاز مصرف برق کشور را در زمان اوج مصرف به میزان 67744 مگاوات رساند که در مقایسه با روز چهارشنبه که روز کاری بود حدود 230 مگاوات بیشتر بود.
 
رجبی مشهدی کفت خوشبختانه در این روز سخت با تلاش کارکنان صنعت برق در بخش‌های مختلف، برق مشترکان مطابق برنامه و بدون خاموشی تأمین شد.
 
 وی افزود اوج بار پنجشنبه 13 مرداد در مقایسه با روز مشابه سال گذشته که عدد 61265 مگاوات ثبت شده بود حدود 6479 مگاوات افزایش را نشان می‌دهد که عدد بسیار بزرگی برای یک روز نیمه تعطیل که ادارات و برخی واحدهای صنفی نیز تعطیل هستند می‌باشد.
 
مصطفی رجبی مشهدی همچنین یادآور شد: این میزان بالاترین رقمی است که تاکنون در تاریخ صنعت برق برای یک روز پنجشنبه و نیمه تعطیل به ثبت رسیده است که رشد 10.5 درصدی را در مصرف برق نسبت به روز مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.
 
رجبی مشهدی در پایان ضمن تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان و تشکر از همکاری همه عزاداران حسینی در رعایت نکات ایمنی در تأمین برق موکب‌ها و فضاهای عزاداری موقت بر ترویج مصرف بهینه برق در این ایام تاکید کرد.

لینک کوتاه
مصرف برق بدون خاموشی مصرف بهینه برق

اخبار مرتبط

نظرات شما