وزیر نیرو با اشاره به شناسایی 16 هزار روستای کشور برای آبرسانی گفت: بهترین کار خیر با توجه به شرایط کشور، "آبرسانی" است.

به گزارش  نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، علی‌اکبر محرابیان در جلسه شورای جهاد آبرسانی ضمن تسلیت ایام محرم، با بیان اینکه 43 سال از انقلاب اسلامی که شعار آن کمک به محرومین و روستاها بوده است می‌گذرد، گفت: تاکنون اقدامات گسترده‌ای در خصوص محرومیت‌زدایی در سطح کشور صورت گرفته است.
 
وی با بیان اینکه بهترین کار خیر با توجه به شرایط کشور، آبرسانی است، اضافه کرد: در حال حاضر 75 درصد کشور آبرسانی شده، اما مایه تاسف است که در بسیاری از روستاها همچنان مشکلات کم آبی وجود دارد.
 
به گفته وزیر نیرو، مهمترین خدمتی که می‌توان در این دوره انجام داد، موضوع آبرسانی به روستاهاست که در دستور کار قرار دارد.
 
محرابیان با اشاره به لزوم آبرسانی به 16 هزار روستای کشور، از انعقاد یک قرارداد برای آبرسانی به 7638 روستا خبر داد.
 
طبق اعلام وزارت نیرو، او در پایان با اشاره به آبرسانی 3000 روستا در مدت 30 ماه توسط خیرین، بر تدوین برنامه زمانبندی دقیق و کنترل هفتگی پیشرفت پروژه‌ها تاکید ویژه کرد.
 
​وی همچنین با اشاره به خدمات انقلاب اسلامی در حوزه برق‌رسانی، ادامه داد: در حال حاضر 99.7 درصد کشور به شبکه برق متصل بوده، در حالی که در جهان این ضریب کمتر از 70 درصد است.

 

لینک کوتاه
وزیر نیرو ابرسانی

اخبار مرتبط

نظرات شما