مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از پهلوگیری یک فروند کشتی حامل 9 هزار تن روغن خام آفتابگردان در بندر امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: واردات روغن خام خوراکی با وجود مناقشه روسیه و اوکراین که از تولیدکنندگان عمده غلات و روغن در جهان هستند طبق برنامه ادامه خواهد داشت.

به گزارش نسیم اقتصاد، امید جهان نژادیان در گفت ‌و گو با ایسنا، در خصوص واردات روغن خام خوراکی به داخل کشور اظهار کرد: یک فروند کشتی حامل 9 هزار تن روغن خام آفتابگردان وارد لنگرگاه بندر امام خمینی(ره) شده است و پس از پهلوگیری کامل محموله آن تخلیه و بارگیری خواهد شد.

 
وی افزود: این محموله روغن خام خوراکی توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران وابسته به وزارت جهاد کشاورزی سفارش و خریداری شده است.
 
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: این محموله پس از تخلیه به صورت یکسره به کارخانه‌های تصفیه روغن سراسر کشور ارسال خواهد شد.
 
جهان نژادیان ادامه داد: در هفته‌های آینده چند محموله روغن خوراکی دیگر که توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران سفارش و خریداری شده است به بندر امام خمینی(ره) خواهد رسید.
 
وی افزود: علی رغم وجود مناقشات میان روسیه و اوکراین که از تولیدکنندگان عمده غلات و روغن در جهان هستند، واردات روغن خام خوراکی طبق برنامه ادامه خواهد داشت و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

لینک کوتاه
پهلوگیری کشتی روغن خام خوراکی بندر امام