قیمت خودرو با به نتیجه نرسیدن مذاکرات دوحه و همچنین مذاکرات وین به نطر می‌رسد با افزایش نواسان همراه باشد.

به گزارش نسیم اقتصاد، قیمت خودرو صفر داخلی در روز دوشنبه 13 تیر 1401 با توجه به آمار و قیمت روزانه با تغییراتی همراه شد.
 
قیمت خودرو صفر داخلی امروز دوشنبه 13 تیر 1401 در بازار ایران به شرح زیر است:
 
پراید 111 به قیمت 205 میلیون تومان به فروش می‌رسد.
 
پراید 131 نیز با قیمت 176 میلیون تومان عرضه می‌شود.
 
دنا پلاس اتوماتیک مدل 1401 دو میلیون افزایش قیمت نسبت به روز گذشته داشت. این خودرو هم‌اکنون در قیمت 509 میلیون تومان در بازار کشور موجود است. دنا معمولی مدل 1401 نیز به 403 میلیون تومان رسید.
 
قیمت خودروهای پرطرفدار
 

تیبا هاچ‌بک پلاس هم‌اکنون با نرخ 211 میلیون تومان معامله می‌شود.
 
پژو 206 تیپ دو مدل 1401 با یک میلیون تومان افزایش نسبت به روز گذشته، به 304 میلیون تومان رسید. 206 تیپ پنج نیز در بازار کشور با دو میلیون تومان افزایش نسبت به روز گذشته، تا نرخ 360 میلیون تومان پیش رفت.
 
پژو پارس اتوماتیک، بر قله 475 میلیون تومان ایستاد.
 
تارا اتوماتیک امروز به قیمت 594 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.
 

 
پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده
 
مرتضی مصطفوی، یک کارشناس صنعت خودرو گفت: با به نتیجه نرسیدن مذاکرات دوحه و همچنین مذاکرات وین به نظر می‌رسد قیمت خودرو در بازار با افزایش نوسان همراه باشد. البته حتی اگر افزایشی در کار نباشد، شاهد کاهش قیمت نیز نخواهیم بود.
 
او توضیح داد: بازار خودرو در حال حاضر یک بازار دلاری است. اگر فروشنده یک خودرو دلار را افزایشی ببیند، خودروی خود را به قیمت بالاتری به فروش می‌رساند.
 
پیش از این نیز، فیروز نادری ،کارشناس صنعت خودرو گفت: از هفته گذشته خودروها در بازار به دلیل امضاء نشدن تواق‌نامه برجام، با افزایش قیمت جزئی همراه بود. البته در این هفته نیز به نظر نمی‌رسد کاهش قیمتی در راه باشد. اگر افزایش قیمتی نیز اتفاق بیافتد، جزئی است.
 
او توضیح داد: وزیر صمت اعلام کرد که سال آینده خودروهای اقتصادی وارد بازار می‌شوند. اما به نظر نمی‌رسد این وعده نیز مانند وعده‌های دیگر وزیر تحقق یابد. تا زمانی که این صحبت‌ها و وعده‌های خودرویی عملی نشود، تاثیری در بازار و قیمت‌ها ندارد.

لینک کوتاه
بازار خودرو ریزش قیمت خودرو

اخبار مرتبط

نظرات شما