روزهای سبز در سال جدید دوباره به بازار سرمایه برگشت و دو ماه نخستین امسال شاخص کل توانست کانال‌هایی که سال قبل از دست داده بود را با سرعت باز پس گیرد، اما ترمز این روند در ماه قبل کشیده شد و شاخص برای باقی ماندن در کانال یک میلیون و 500 هزار واحد تقلا می‌کند، اتفاقی که یک کارشناس آن را وضعیت رکودی بازار می‌نامد و بر این باور است چند اتفاق مثبت میتواند به صعودی شدن دوباره بازار کمک کند.

به گزارش  نسیم اقتصاد، حسن کاظم زاده با تاکید بر اینکه بازار سرمایه در شرایط رکودی قرار دارد، اظهار کرد: بازار تمایلی به حرکت منفی یا مثبت شدید ندارد و می‌توان گفت با یک خبر مثبت کمی صعود میکند و با هر خبر منفی یا اتمام خبر مثبت دوباره به سر جای خود برمیگرددو به نظر من این وضعیت در کوتاه مدت ادامه دارد.
 
وی به این سوال که چه عواملی میتواند باعث صعودی شدن بلند مدت بازار سرمایه شود، پاسخ داد: اتفاقاتی مانند کاهش نرخ بهره، رشد دلار نیما، تعیین تکلیف بلوک خودرویی ها، حذف قیمت گذاری دستوری و همچنین به کار گرفتن سیاست هایی که مردم را به سرمایه گذاری در سهام ترغیب کند. در صورت به نتیجه رسیدن مذاکره نیز 20 درصد سهم ها تحت تاثیر قرار میگرند و آثار بلند مد ت آن میتواند روی سایر سهم ها تاثیرگذار باشد.

لینک کوتاه
بورس بازار سرمایه رشد دلار نیما

اخبار مرتبط

بورس دوباره قرمز شد

بورس دوباره قرمز شد

روند حرکت بازار سرمایه امروز برخلاف روز گذشته نزولی بود و شاخص‌های این بازار قرمزپوش... 23 مرداد 1401

بورس در سراشیبی کاهشی

بورس در سراشیبی کاهشی

روند حرکت بازار سرمایه امروز برخلاف روز گذشته نزولی بودبه طوری که شاخص کل بورس بیش از 3000... 19 مرداد 1401

بورس در احاطه رنگ قرمز

بورس در احاطه رنگ قرمز

در ادامه روند نزولی در بازار سرمایه امروز همه شاخص‌های این بازار سقوط کردند و در این... 3 مرداد 1401

بورس همچنان قرمز

بورس همچنان قرمز

روند نزولی در بازار سرمایه ادامه دارد و امروز همه شاخص های این بازار قرمز پوش بودند. 21 تیر 1401

نظرات شما