دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی از کاهش چهار هزار تومانی قیمت هر کیلوگرم شکر در عمده فروشی خبر داد و گفت: اکنون قیمت هر کیلوگرم شکر در سطح عمده فروشی‌ها به 18 هزارو 200 تومان رسیده است.

به گزارش نسیم اقتصاد، «قاسمعلی حسنی» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا در خصوص وضعیت بازار شکر، افزود: پیش از این قیمت شکر در سطح عمده فروشی ها 22 هزار و 200 تومان بود که اکنون به 18  هزارو 200 تومان رسیده است که حدود چهار هزار تومان کاهش نرخ را نشان می ‌دهد.
 
دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی تصریح‌کرد: این کاهش نرخ در سطح عمده فروشی‌ها مربوط به واردات محموله‌های بزرگ شکر به کشور است که توسط بخش خصوصی انجام شده است و امیدواریم کاهش نرخ در این محصول تداوم یابد.
 
وی درباره رکود در بازار شکر، اظهار داشت: اکنون بازار شکر با اندکی کاهش تقاضا روبه‌رو است، بنابراین واردکنندگان برای رقابت با یکدیگر اقدام به کاهش قیمت این محصول و عرضه فراوان آن در بازار کرده‌اند.
 
 اواخر خرداماه نیز بر اساس ابلاغ جدید وزارت جهاد کشاورزی دولت سیزدهم به وزارت صنعت، معدن و تجارت و اصناف، قیمت هر کیلوگرم قند 27 هزار و 100 تومان و هر کیلوگرم شکر 23 هزار و 230 تومان برای مصرف‌کنندگان تعیین شده بود.

لینک کوتاه
قیمت شکر بازار

اخبار مرتبط

نظرات شما