بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، در نتیجه بازرسی‌ها در اردیبهشت برای 9107 واحد صنفی به دلایل درج نکردن قیمت، گرانفروشی، صادر نکردن فاکتور، خودداری از عرضه کالا و دیگر تخلفات صنفی، پرونده تخلف به ارزش بیش از 511 میلیون تومان تشکیل شده است.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، طبق اعلام سازمان حمایت، در اردیبهشت امسال، 41 هزار و 654 مورد گشت مشترک با سازمان تعزیرات حکومتی و دیگر دستگاه‌ها از جمله وزارت جهاد کشاورزی، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری، اتاق اصناف و اتحادیه ها وغیره برای کنترل بازار و مبارزه با گرانفروشی انجام شده است.
 
در نتیجه این بازرسی‌ها برای 9107 واحد صنفی به دلایل درج نکردن قیمت، گرانفروشی، صادر نکردن فاکتور، خودداری از عرضه کالا و دیگر تخلفات صنفی، پرونده تخلف تشکیل و پرونده متخلفان به ارزش بیش از 511 میلیون تومان برای صدور رای نهایی به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.
 
چگونه شکایت کنیم؟
 
مردم می‌توانند با مراجعه به ستاد خبری سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و شهرستان‌های تابع شکایت خود را تنظیم کنند یا از طریق تلفن (124)، پورتال سازمان حمایت به نشانی الکترونیکی www.cppo.ir، سایت (124.ir) و اپلیکیشن "آپ" شکایت خود را مطرح کنند.
 
طبق قانون نظام صنفی، گران‌فروشی، کم‌فروشی، تقلب، احتکار، عرضه خارج از شبکه عدم اجرای ضوابط قیمت‌گذاری و توزیع، فروش اجباری، ‌عدم درج قیمت و عدم صدور صورتحساب از جمله مهم‌ترین تخلفات صنفی است.

لینک کوتاه
اصناف اردیبهشت تخلف

اخبار مرتبط

نظرات شما