رئیس انجمن ملی صنایع پلیمر با بیان اینکه مبنای قیمت گذاری محصولات پلیمری مبتنی بر ارز نیما و قیمت‌های جهانی است، گفت: طی یکسال گذشته نوسان بزرگی در نرخ گذاری ها وجود نداشته است.

به گزارش نسیم اقتصاد، سعید ترکمان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مبنای قیمت گذاری محصولات پلیمری در بورس کالا بر اساس نرخ ارز در سامانه نیما بانک مرکزی است، افزود: متوسط نرخ محصولات پلیمری مورد استفاده در صنایع شوینده برای بسته بندی و بطری که در بورس کالا به فروش می‌رسند تا هفته گذشته به ازای هر کیلوگرم مبلغ 24 هزار و 700 تومان بوده است.
 
رئیس انجمن ملی صنایع پلیمر با بیان اینکه طی یکسال اخیر نوسان بزرگی در روند قیمت ارز نیمایی وجود نداشته است گفت: هرچند قیمت دلار سامانه نیما طی هفته‌های اخیر در محدوده 26 هزار و 700 تومان با نوسان مواجه شد اما در یکسال گذشته از نوسان‌های بزرگ در این سامانه خبری نبوده است.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه قیمت محصولات پلیمری در بورس کالا وابسته به قیمت جهانی و قیمت ارز هستند، افزود: با توجه به عدم تغییر با اهمیت قیمت ارز در سال گذشته و همچنین روند متعادل قیمت‌ها در بازارهای جهانی؛ می‌توان گفت معاملات محصولات پلیمری در روندی ثابت و کم نوسان طی یکسال اخیر روبرو بوده اند. بر این اساس نوسان یکباره و جهش قیمت پلیمری ها و سرایت آن به سایر صنایع از جمله شوینده‌ها ملاحظه نمی‌شود.
 
در ادامه روند تغییرات قیمت پایه پلی اتیلن بادی و پلی اتیلن ترفتالات بطری در سال قبل و امسال آمده است:

 

 

لینک کوتاه
قیمت شوینده‌ها نرخ پلیمر قیمت گذاری ارز نیما

اخبار مرتبط

نظرات شما