رشد قیمت خودرو دوباره آغاز شده است. پیش‌بینی می‌شود با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، در شرایط ثبات نرخ دلار نیز، نوسان قیمتی در بازار خودرو ادامه داشته باشد.

به گزارش نسیم اقتصاد، تجارت نیوز نوشت : قیمت خودرو صفر داخلی در روز پنجشنبه 26 خرداد 1401 با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.
 
قیمت خودرو صفر داخلی امروز پنجشنبه 26 خرداد 1401 در بازار ایران به شرح زیر است:
 
پراید 111 به قیمت 205 میلیون تومان به فروش می‌رسد.
 
پراید 131 نیز با قیمت 175 میلیون تومان عرضه می‌شود.
 
دنا پلاس اتوماتیک مدل 1401 دو میلیون تومان نسبت به روز گذشته کاهش قیمت داشت. این خودرو هم‌اکنون در قیمت 509 میلیون تومان در بازار کشور موجود است. دنا معمولی مدل 1401 نیز به 403 میلیون تومان رسید.
 
قیمت خودروهای پرطرفدار
 
تیبا هاچ‌بک پلاس هم‌اکنون با نرخ 212 میلیون تومان معامله می‌شود.
 
پژو 206 تیپ دو مدل 1401 به 304 میلیون تومان رسید. 206 تیپ پنج نیز در بازار کشور با دو ملیون تومان کاهش قیمت نسبت به روز گذشته، از سقف 355 میلیون تومان عبور کرد.
 
پژو پارس اتوماتیک نیز بر قله 444 میلیون تومان ایستاد.
 
تارا اتوماتیک امروز در بازار با نرخ 590 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.
 
بابک صدرایی، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با طرح جدید وزارت صمت برای حذف قرعه‌کشی و احتمال حذف 50 طرح فروش و مدل خودرو از فرایند قرعه‌کشی گفت: خودروهایی که از قرعه‌کشی حذف می‌شوند، بستگی به شرکت‌ تولیدکننده و میزان تقاضا برای آنها، شرایط متفاوتی را در بحث قیمت‌ها خواهند داشت.
 
این کارشناس خودرو توضیح داد: اما اگر میزان عرضه به بازار مناسب باشد، ثبات قیمتی در بازار ایجاد می‌شود. البته با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، در شرایط ثبات نرخ دلار نیز، نوسان قیمتی در بازار خودرو در حال افزایش است.
 
پس از پایان زمان ثبت‌نام اولین دوره فروش یکپارچه خودرو توسط سامانه جامع ملی که زیر نظر وزارت صمت طراحی و اجرا گردید حدود 4 میلیون نفر متقاضی دریافت خودرو ثبت‌نام نهایی کرده که در نهایت پس از کش و قوس‌های فراوان و اعلام ظرفیت های مختلف، در نهایت اعلام شد که به حدود 191 هزار نفر خودرو توسط خودروسازان تخصیص خواهد یافت.

لینک کوتاه
قیمت خودرو تیبا هاچ بک

اخبار مرتبط

نظرات شما