رشد قیمت خودرو دوباره آغاز شده است. پیش‌بینی می‌شود با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، در شرایط ثبات نرخ دلار نیز، نوسان قیمتی در بازار خودرو ادامه داشته باشد.

به گزارش نسیم اقتصاد، تجارت‌نیوز نوشت: قیمت خودرو صفر داخلی در روز 24 خرداد 1401 با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.
 
قیمت خودرو صفر داخلی امروز 24 خرداد 1401 در بازار ایران به شرح زیر است:
 
پراید 111 به قیمت 205 میلیون تومان به فروش می‌رسد. پراید 131 نیز با قیمت 175 میلیون تومان عرضه می‌شود.
 
دنا پلاس اتوماتیک مدل 1401 دو میلیون تومان نسبت به روز گذشته افزایش قیمت داشت. این خودرو هم‌اکنون در قیمت 511 میلیون تومان در بازار کشور موجود است. دنا معمولی مدل 1401 نیز با دو میلیون تومان افزایش، به 406 میلیون تومان رسید.
 
قیمت خودروهای پرطرفدار
 
تیبا هاچ‌بک پلاس هم‌اکنون با نرخ 212 میلیون تومان معامله می‌شود.
 
پژو 206 تیپ دو مدل 1401 به 306 میلیون تومان رسید. 206 تیپ پنج نیز در بازار کشور از سقف 357 میلیون تومان عبور کرد. پژو پارس اتوماتیک نیز بر قله 444 میلیون تومان ایستاد.
 
تارا اتوماتیک امروز سه میلیون تومان نسبت به روز گذشته افزایش قیمت داشت و هم اکنون در بازار با نرخ 588 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.
 
پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده
 
بابک صدرایی، کارشناس صنعت خودرو در رابطه با طرح جدید وزارت صمت برای حذف قرعه‌کشی و احتمال حذف 50 طرح فروش و مدل خودرو از فرایند قرعه‌کشی گفت: خودروهایی که از قرعه‌کشی حذف می‌شوند، بستگی به شرکت‌ تولیدکننده و میزان تقاضا برای آنها، شرایط متفاوتی را در بحث قیمت‌ها خواهند داشت.
 
این کارشناس خودرو توضیح داد: اما اگر میزان عرضه به بازار مناسب باشد، ثبات قیمتی در بازار ایجاد می‌شود. البته با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، در شرایط ثبات نرخ دلار نیز، نوسان قیمتی در بازار خودرو در حال افزایش است.

لینک کوتاه
پژوپارس قیمت تیبا دنا پراید بازار

اخبار مرتبط

نظرات شما