قیمت طلا امروز سه‌شنبه نزدیک به پایین‌ترین حد یک هفته‌ای خود باقی ماند زیرا سرمایه‌گذاران شرط می‌بندند که برنامه‌های سختگیرانه بانک‌های مرکزی بزرگ نرخ بهره را برای مدت طولانی بالا نگه می‌دارد و بازدهی خزانه‌داری آمریکا و متعاقبا دلار را افزایش می‌دهد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت10 و 40 دقیقه صبح به وقت شرقی با 2.40 درصد کاهش به 1839 دلار رسید و بهای هر اونس طلای آمریکا نیز با 0.13 درصد کاهش به 1840 دلار رسید. در اوایل جلسه، شمش به 1836 دلار و 10 سنت رسید که کمترین میزان از اول ژوئن بود.
 
استفان اینس، شریک مدیریت دارایی SPI، گفت: حرکت بالاتر در بازدهی ایالات‌متحده در آستانه حراج اوراق قرضه این هفته ایالات‌متحده، سرمایه‌گذاران طلا را به وحشت می‌اندازد و دلار به دلیل این بازدهی بالاتر افزایش می‌یابد. دلار با تقویت بازده 10 ساله به بالاترین حد خود در نزدیک به یک ماه گذشته رسید.
 
تحلیلگران جی‌پی‌مورگان انتظار دارند که در سه ماهه سوم سال جاری میلادی در تمایل ریسک سرمایه‌گذاران و ادامه افزایش بازدهی خزانه داری آمریکا، معاملات طلا به 1800 دلار در هر اونس برسد.
 
فدرال رزرو در مسیر افزایش نیم واحدی نرخ بهره در ماه‌های ژوئن و جولای است و گزارش مشاغل قوی هفته گذشته انتظارات بانک مرکزی ایالات‌متحده را برای ادامه انقباضات افزایش داد. بانک مرکزی اروپا در اواخر این هفته تشکیل جلسه می‌دهد زیرا سرمایه‌گذاران شرط بندی خود را برای افزایش نرخ در سال جاری افزایش داده‌اند.
 
نرخ‌های بالاتر جذابیت طلا را کاهش می‌دهد زیرا هزینه فرصت نگهداری شمش غیر بازده را افزایش می‌دهد. اینس گفت: در نهایت، ما در یک محیط جهانی افزایش نرخ بهره بانک مرکزی هستیم که در ابتدا برای طلا بد است اما مسلما افزایش نرخ‌ها پیامدهای رشد اقتصادی را به همراه دارد.
 
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس پلاتین با 1.2 درصد کاهش به 1005 دلار و 50 سنت رسید و پالادیوم 0.5 درصد افزایش یافت و به 2012 دلار و 69 سنت رسید و بهای هر اونس نقره با 0.3 درصد کاهش به 22 دلار رسید.

لینک کوتاه
طلا دلار

اخبار مرتبط

گوش دلار تیز شد

گوش دلار تیز شد

پس از انتشار سیگنال‌هایی در زمینه از سرگیری تماس‌های برجامی میان طرفین این قرارداد،... 5 تیر 1401

طلا روی دلار را کم کرد

طلا روی دلار را کم کرد

قیمت طلا امروز سه‌شنبه با کاهش ارزش دلار افزایش یافت، در حالی که سرمایه‌گذاران... 31 خرداد 1401

طلا خیز برمی‌دارد؟

طلا خیز برمی‌دارد؟

قیمت طلا امروز جمعه کاهش یافت و به نظر می‌رسد که برای سومین هفته متوالی با تقویت ارزش... 16 اردیبهشت 1401

نظرات شما