به دنبال اعلام وزارت جهاد کشاورزی، گمرک ایران افزایش عوارض صادرات گوجه‌فرنگی که از صفر به شش درصد افزایش داشته را ابلاغ کرد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، ابلاغیه اخیر دفتر صادرات گمرک به گمرک‌های اجرایی نشان می‌دهد که عوارض صادرات گوجه فرنگی افزایش یافته است. بر این اساس اعلام شده است که"این ابلاغیه به پیوست نامه وزیر جهاد کشاورزی در خصوص وضع عوارض بر صادرات گوجه فرنگی به ازای هر کیلو 6000 تومان، جهت اجرا از تاریخ ابلاغ این نامه(دوم خرداد 1401) ، با رعایت کلیه قوانین و مقررات و ضوابط جاری سال ارسال شده است."

این افزایش عوارض در حالی اتفاق افتاده که در مکاتباتی که از سوی وزارت جهاد و هم گمرک ایران صورت گرفته، جریان وضعیت و حقوق صادرکننده با این تصمیم یکباره، مطرح است.

پیگیری خبرنگار ما از وزارت جهاد کشاورزی با توضیح سرپرست دفتر بازرگانی داخلی این وزارت‌خانه و تایید این موضوع همراه بود.

مجید حسنی مقدم  در پاسخ به چرایی تعیین عوارض برای صادرات گوجه فرنگی گفت: این عوارض 6000 تومانی فقط برای گوجه فرنگی‌های خارج از گلخانه و مزرعه‌ای تعیین شده و فرآیند صادرات گوجه فرنگی‌های گلخانه‌ای به روال قبل است.

وی ادامه داد: چون قیمت گوجه‌های ربی و به تبع آن رب گوجه فرنگی بالا رفته، برای مدیریت بازار داخلی این عوارض تعیین شده است.

 

 

لینک کوتاه
افزایش عوارض صادرات گوجه‌فرنگی

اخبار مرتبط

نظرات شما