سکه در مقابل کاهش قیمت مقاومت جدی داشت و در حالیکه در عدد 14 میلیون و 800 هزار باز شد در نهایت با قیمت 14 میلیون و 750 هزار تومان به کار خودش پایان داد.

به گزارش نسیم اقتصاد، اقتصادنیوز نوشت: قیمت دلار متشکل، برای اولین بار در سال جاری به کانال 26 هزار تومان رسید. سکه هم برخلاف انتظارها، مقابل کاهش نرخ مقاومت کرد، شاید سکه روند بازار رسمی دلار را جدی گرفته است.
 
جو منفی بازار ارز
 
بازار ارز شنبه روز پرخبری بود، از سقوط صادرات نفت ایران در ماه می تا توقیف کشتی‌های یونانی در خلیج فارس. خبرها جو بازار را تا حدودی منفی کرده بود.
 
همچنان معامله‌گران می‌گویند که بازار تحت فرمان خبر حرکت می‌کند، و آن‌ها کاملا دست به عصا در این فضای مبهم حرکت می‌کنند.
 
بنا به گزارش اکوایران، جلسه شورای حکام در روز 16 خرداد هم رویداد مهم دیگری در بازار ارز است که شش دنگ حواس معامله‌گران را به خودش جمع کرده و فعالان بازار ارز انتظار هر چیزی را از خروجی نشست شورای حکام دارند.
 
سیگنال بانک مرکزی به بازار ارز
 
در بازار شنبه یک خبر مهم دیگر نیز از سوی مدیر روابط عمومی بانک مرکزی توییت شد؛ به گفته این مقام مسوول، در آینده نزدیک انتشار اوراق ارزی در دستور کار قرار می‌گیرد.
 
واکنش فعالان بازار ارز به این خبر هم چندان مثبت نبود. آن‌ها یک خاطره قدیمی را یادآوری می‌کردند که در هنگام برگشت اصل پول و سود، به متقاضیان ریال داده شد و به همین دلیل، اطمینان بالایی به طرح جدید بانک مرکزی در بازار ارز نبود.
 
علاوه بر این‌ها، دو خبر دیگر نیز در بازار واکنش‌های منفی به دنبال داشت. رشد نرخ حقوق ورودی گمرک و دستورالعمل جدید بانک مرکزی در مورد فعالیت مجاز افرادی که فاقد شغل هستند.
 
طلای آبشده ناکام ماند

 
از طرف دیگر در بازار طلا، در حالیکه همه منتظر بودند طلای آبشده از 6 میلیون و 200 هزار تومان رد شود، اما نتوانست حتی مقاومت 6 میلیون و 80 هزار تومان را بشکاند.
 
تحلیلگران فنی و آبشده می‌گویند طبق چارت محدوده 6 میلیون و 80 هزار هنوز دیتای چارتی تشکیل نداده و باید تا 5 میلیون و 930 هزار تومان افت کند. در نهایت هم برای هر حرکت صعودی، 6 میلیون تومان باید یک کف حمایتی محکم برای آبشده بشود.
 
مقاومت جدی در بازار سکه
 

اما بازار سکه متفاوت‌ترین بازار اولین روز هفته بود. سکه در مقابل کاهش قیمت مقاومت جدی داشت و در حالیکه در عدد 14 میلیون و 800 هزار باز شد در نهایت با قیمت 14 میلیون و 750 هزار تومان به کار خودش پایان داد.
 
بازار متشکل موافق حرکت سکه بود
 
بعضی از حرفه ای‌های بازار می‌گفتند، زرنگ بازار هنوز ایستاده و دارد شرایط را رصد می‌کند. بعضی‌ها هم می‌گفتند وقتی حباب سکه زیاد باشد، سخت می‌ریزد. این تحلیل‌ها با توجه به حرکت دلار در فضای غیررسمی انجام شده بود. اما جالب بود که بازار متشکل با حرکت سکه موافق بود.
 
نرخ دلار استانبول چند؟
 
در سمت رسمی بازار، قیمت دلار متشکل از پنجشنبه وارد کانال 26 شد که برای اولین بار در سال جاری رخ می‌داد.
 
نکته بازار ارز به وضعیتی برمی‌گشت که در بازار استانبول وجود دارد. نرخ دلار استانبول فعلا از همه بازارهای مرزی بالاتراست. این اختلاف در حدی است که خیلی‌ها از افراد در استانبول دلار می‌گیرند، و تهران به آن‌ها تحویل می‌دهد. چون می‌توانند از آربیتراژ بین تهران و استانبول سود کنند.

لینک کوتاه
دلار بازار استانبول سیگنال بانک مرکزی بازار ارز

اخبار مرتبط

دلار و طلا ترمز کشیدند

دلار و طلا ترمز کشیدند

قیمت طلا امروز سه‌شنبه با دور ماندن سرمایه‌گذاران به دلیل کاهش چشم‌انداز تورم و... 14 تیر 1401

نظرات شما