وزیر انرژی عربستان سعودی، گفت عربستان امیدوار است به توافق جدید با اوپک پلاس برسد تا جایگزین توافق فعلی شود که سه ماه دیگر منقضی می‌شود.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از مهر عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی، گفت عربستان امیدوار است به توافق جدید با اوپک پلاس برسد تا جایگزین توافق فعلی شود که سه ماه دیگر منقضی می‌شود.
 
وزیر انرژی عربستان در بیانیه‌ای به فایننشال تایمز افزود: با توجه به ابهامات موجود در بازار، هنوز برای تعیین اینکه توافق جدید چگونه خواهد بود، خیلی زود است، اما او تاکید کرد که اگر اوپک پلاس تولید را افزایش دهد.
 
شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان همچنین تاکید کرد که جهان باید ارزش اتحاد تولیدکنندگان نفت را بداند.
 
شایان ذکر است که اوپک پلاس به توافق سال 2020 خود پایبند بود که بر اساس آن اعضای این ائتلاف مجموع تولید را هر ماه به میزان 430 هزار بشکه در روز افزایش می‌دهند. از سوی دیگر وزیر انرژی عربستان افزایش قیمت جهانی بنزین را ناشی از کمبود ظرفیت پالایشی و مالیات جهانی دانست.
 
وی گفت: آنچه قیمت‌ها را در بازار تعیین می‌کند ظرفیت پالایشگاه‌ها و نحوه افزایش تولید آن‌ها است، چرا که جهان حدود 4 میلیون بشکه از ظرفیت پالایشی خود را از دست داده است که از ابتدای بحران کرونا 2.7 میلیون بشکه از این میزان بوده است.

لینک کوتاه
عربستان توافق تولید نفت اوپک پلاس

اخبار مرتبط

نظرات شما