رییس جمهور گفت: رفع بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار جزو برنامه‌های محوری دولت است که با جدیت و به صورت شبانه روزی دنبال می‌شود.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رییسی روز جمعه در جمع مردم مهاباد اظهار کرد: بومی گزینی در ایجاد اشتغال از اولویت‌های مورد تاکید است که مسوولان و مدیران هر استان باید از نیروهای کارآمد بومی به خوبی بهره بگیرند. 
 
وی تاکید کرد: در کنار استفاده بهینه از نیروهای کارآمد توجه به بکارگیری علوم و فناوری‌های دانش پایه نیز باید مورد توجه همگان باشد.
 
رییس جمهور در ادامه با بیان اینکه مساله بیکاری مردم ما را رنج می‌دهد، افزود: آذربایجان غربی از استان‌های مهم با پتانسیل بالا در کشور است که به دلیل داشتن مرزهای مشترک با کشورهای خارجی می‌تواند در امر اقتصاد و حوزه صادرات بسیار حائز اهمیت باشد. 
 
آیت الله رئیسی از بازارچه‌های مرزی به عنوان یکی از نقاط قوت استان‌های مرزی نام برد و گفت: این بازارچه‌ها یک فرصت محسوب می‌شوند و نباید به آن به عنوان یک تهدید نگاه کرد. 
 
وی تاکید کرد: آذربایجان غربی و بویژه شهرستان‌هایی چون مهاباد باید از طرفیت بازارچه‌های مرزی به شکلی قانونمند استفاده کنند.
 
رییس جمهور و هیات همراه صبح امروز، جمعه در قالب سفرهای استانی دولت سیزدهم به آذربایجان غربی سفر کرده است.
 
رییس جمهور پیش از این به 20 استان کشور شامل هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، گیلان، گلستان، مازندران، مشهد، البرز و قزوین سفر کرده بود.
 
این سفر، چهارمین سفر استانی آیت‌الله رئیسی در سال 1401 و بیست و یکمین سفر وی در 9 ماه گذشته است.

لینک کوتاه
رییس جمهور رفع بیکاری اشتغال برنامه‌های محوری دولت

اخبار مرتبط

نظرات شما