سرپرست شرکت پتروشیمی اروند از طرح توسعه بزرگترین تولید کننده PVC خاورمیانه خبر داد و گفت با اجرای این طرح، حجم تولید PVC شرکت به بیش از 640 هزارتن در سال خواهد رسید که می‌تواند زمینه توسعه صنایع پائین دستی را فراهم کند.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از روابط عمومی پتروشیمی اروند، افشین کیانی با تشریح طرح‌های توسعه پتروشیمی اروند اظهار داشت: برای توسعه پتروشیمی اروند دو طرح عمده را در دستور کار داریم که مطالعات اولیه آن به سرانجام رسیده است و این طرح‌ها شامل واحد VCM، و اکسی و یک واحد PVC سیصد هزار تنی است که با اجرایی کردن آن، ظرفیت تولید PVC شرکت به دو برابر ظرفیت فعلی خواهد رسید و سالانه 640 هزارتن پی‌وی‌سی وارد بازار خواهیم کرد.
 
وی ادامه داد:با اجرایی شدن این طرح‌ها ظرف دوسال، علاوه بر رفع نیاز صنایع داخل، خوراک مورد نیاز توسعه صنایع پایین دستی نیز فراهم خواهد شد و مازاد آن به منظور ارز آوری برای صادرات در نظر گرفته شده است.
 
سرپرست پتروشیمی اروند در ادامه با اشاره به عرضه تمامی محصولات این شرکت در بورس کالا به منظور پایداری بازار داخل گفت: با توجه به نیاز بازار داخل، تصمیم گرفته شد تا زمان پایداری بازار داخل وتنظیم عرضه و تقاضا، محصولات خود را در اختیار شرکت‌های پائین دست داخلی قرار دهیم و مازاد آن را با هدف ارز آوری برای کشور و تعهد به بانک مرکزی، از طریق رینگ بین‌المللی به بازار خارج صادر کنیم.
 
گفتنی است، شرکت پتروشیمی اروند بزرگترین تولیدکننده زنجیره PVC خاورمیانه، بالاترین ظرفیت تولید کاستیک در کشور را دارد و تنها تولید کننده EPVC، گریدهای خاص SPVC و Medical Grades در کشور است.

لینک کوتاه
ظرفیت PVC پتروشیمی اروند طرح توسعه تولید کننده PVC خاورمیانه توسعه صنایع پائین دستی

اخبار مرتبط