پس از اینکه داده‌های قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده نشان داد تورم ممکن است در آوریل به اوج خود رسیده باشد و برخی نگرانی‌ها از افزایش شدیدتر نرخ‌های فدرال رزرو را برطرف کرد قیمت طلا امروز پنج‌شنبه با توجه به کاهش بازدهی دلار و خزانه‌داری، افزایش یافت.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت 8 صبح به وقت شرقی با 1.70 درصد افزایش به 1854 دلار و 40 سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آتی آمریکا با 0.09 درصد افزایش به 1855 دلار و 40 سنت رسید.
 
دلار ضعیف‌تر، طلا را برای خریداران خارجی جذاب می‌کند، در حالی که بازدهی پایین‌تر خزانه‌داری، هزینه فرصت نگهداری شمش با بازده صفر را کاهش می‌دهد.
 
پس از آنکه داده‌های اقتصادی نشان داد تورم همچنان بالاست اما بعید است که بانک مرکزی ایالات‌متحده را به سمت مسیر تهاجمی‌تر سیاست پولی سوق دهد، دلار کاهش یافت و تقاضا برای طلای دلاری را افزایش داد.
 
وزارت کار آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد، شاخص قیمت مصرف کننده در ماه گذشته 0.3 درصد افزایش یافت که کمترین افزایش از ماه اوت است، در مقابل افزایش ماهانه 1.2 درصدی شاخص قیمت مصرف کننده در ماه مارس که بزرگ‌ترین افزایش از سپتامبر 2005 است.
 
بر اساس گزارش رویترز، بازدهی شاخص 10 ساله خزانه‌داری ایالات‌متحده پس از اینکه داده‌ها نتوانست نگرانی‌ها را کاهش دهد که برنامه فدرال رزرو برای کاهش افزایش قیمت‌ها ممکن است باعث رکود شود، کاهش یافت.
 
فدرال رزرو هفته گذشته نرخ بهره خود را نیم درصد افزایش داد که بزرگ‌ترین افزایش در 22 سال گذشته است زیرا به سمت کاهش سیاست پولی بسیار آسان دوران همه‌گیری و تلاش برای مبارزه با تورم فزاینده حرکت می‌کند.
 
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.1 درصد افزایش به 21.57 دلار رسید، در حالی که پلاتین 0.2 درصد کاهش یافت و به 990.64 دلار رسید و پالادیوم با 0.7 درصد کاهش به 2021 دلار و 16 سنت رسید.

لینک کوتاه
صعود طلا کاهش دلار

اخبار مرتبط

طلا روی دلار را کم کرد

طلا روی دلار را کم کرد

قیمت طلا امروز سه‌شنبه با کاهش ارزش دلار افزایش یافت، در حالی که سرمایه‌گذاران... 31 خرداد 1401

صعود چشمگیر بورس

صعود چشمگیر بورس

شاخص‌های بورسی امروز صعودهای چشم‌گیری را تجربه کردند به طوری که شاخص کل بورس بیش از 39... 23 خرداد 1401

طلا گران شد

طلا گران شد

قیمت طلا در آستانه تعطیلات سه روزه بازارهای آمریکا، امروز 5 دلار و 14 سنت افزایش یافت و به... 9 خرداد 1401

نظرات شما