قیمت طلا امروز دوشنبه (9 می) کاهش یافت زیرا افزایش دلار بر تقاضا برای شمش با قیمت دلار فشار آورد و افزایش بازدهی خزانه‌داری ایالات‌متحده بر قیمت ها تاثیر گذاشت.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا با کاهش 6.9 درصدی به 1876 دلار و 20 سنت رسید و طلای آمریکا با 0.37 درصد کاهش به 1877 دلار و 20 سنت رسید. این به روزرسانی قیمت در ساعت 8 و 3 دقیقه صبح به وقت شرقی انجام شده است.
 
بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به بالاترین حد خود از نوامبر 2018 رسید و قیمت طلای با بازده صفر را تحت فشار قرار داد.
 
دلار در برابر رقبای خود نزدیک به بالاترین حد در 20 سال گذشته بود و باعث شد که شمش با قیمت دلار برای سایر دارندگان ارز جذابیت کمتری داشته باشد.
 
رشد شغلی ایالات متحده در ماه آوریل بیش از حد انتظار افزایش یافت زیرا تولیدکنندگان استخدام را افزایش دادند و بر پایه‌های قوی اقتصاد علیرغم کاهش تولید در سه ماهه اول تاکید کردند.
 
در حالی که طلا در مواقع بحران‌های سیاسی و اقتصادی به عنوان یک ذخیره امن ارزش در نظر گرفته می‌شود اما نسبت به افزایش نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت ایالات‌متحده و بازده اوراق قرضه که هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می‌دهد، بسیار حساس است.
 
بر اساس گزارش رویترز، بازارهای آسیایی روز دوشنبه شروعی متزلزل داشتند زیرا معاملات آتی سهام ایالات‌متحده به دلیل نگرانی‌های مربوط به نرخ کاهش یافت، در حالی که تشدید قرنطینه در شانگهای، نگرانی‌ها را در مورد رشد اقتصاد جهانی و رکود احتمالی برانگیخت.
 
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.5 درصد کاهش به 22.23 دلار رسید، پلاتین با 1.6 درصد کاهش به 948 دلار رسید و پالادیوم با 0.4 درصد کاهش به 2038 دلار و 58 سنت رسید.
 
 
 

لینک کوتاه
طلا بازار

اخبار مرتبط

طلا روی دلار را کم کرد

طلا روی دلار را کم کرد

قیمت طلا امروز سه‌شنبه با کاهش ارزش دلار افزایش یافت، در حالی که سرمایه‌گذاران... 31 خرداد 1401

نظرات شما