قیمت طلا امروز پنج‌شنبه افزایش یافت زیرا انتظار می‌رود فدرال‌رزرو برای مقابله با تورم، نرخ‌های بهره را 50 واحد افزایش دهد که بانک مرکزی ایالات متحده آن را خطری برای اقتصاد دانسته و در عین حال افزایش بیشتر در سال را رد کرده است.

به گزارش نسیم اقتصاد، ایسنا نوشت: بهای هر اونس طلا تا ساعت 8 و 15 دقیقه صبح به وقت شرقی با 20 درصد افزایش به 1902 دلار و 30 سنت رسید و در بازار معاملات آتی آمریکا نیز با 1.06 درصد افزایش به 1903 دلار و 30 سنت رسید.
 
فدرال رزرو روز چهارشنبه نرخ بهره را نیم درصد افزایش داد که بزرگ‌ترین جهش در 22 سال گذشته است و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو از آمریکایی‌هایی که با تورم بالا مقابله می‌کنند، درخواست کرد که صبور باشند زیرا مقامات اقدامات سختی را برای کنترل آن انجام خواهد داد.
 
طلا اغلب به عنوان پوششی در برابر افزایش هزینه‌ها تلقی می‌شود و در جلسه قبل در بیانیه پاول یک درصد افزایش یافت.
 
بازدهی خزانه داری ایالات‌متحده در روز چهارشنبه به شدت کاهش یافت و از طلا حمایت کرد زیرا پاول گفت که بانک مرکزی در حال حاضر افزایش سه چهارم درصدی نرخ بهره را در جلسات سیاست پولی آتی رد کرده است.
 
نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت بالاتر و بازده اوراق قرضه ایالات‌متحده باعث افزایش هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازدهی می‌شود.
 
بر اساس گزارش رویترز، دلار نزدیک به پایین‌ترین حد یک هفته‌ای خود در جلسه قبل ثابت ماند و طلا را برای خریداران خارجی جذاب‌تر کرد.
 
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 1.1 درصد افزایش 23.19 دلار، پلاتین با 0.6 درصد رشد به 997 دلار و 19 سنت و پالادیوم 0.8 درصد افزایش یافت و به 2274 دلار و 43 سنت رسید.

لینک کوتاه
طلا دلار ثابت

اخبار مرتبط

دلار و طلا ترمز کشیدند

دلار و طلا ترمز کشیدند

قیمت طلا امروز سه‌شنبه با دور ماندن سرمایه‌گذاران به دلیل کاهش چشم‌انداز تورم و... 14 تیر 1401

طلا روی دلار را کم کرد

طلا روی دلار را کم کرد

قیمت طلا امروز سه‌شنبه با کاهش ارزش دلار افزایش یافت، در حالی که سرمایه‌گذاران... 31 خرداد 1401

نظرات شما