کمیسر اقتصادی اتحادیه اروپا اعلام کرد این بلوک قصد دارد وابستگی به نفت و گاز روسیه را تا پایان امسال به میزان دو سوم کاهش دهد و تا پایان سال 2017 به صفر برساند.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، پائولو جنتیلونی در مصاحبه با روزنامه "ال مساجرو" همچنین اعلام کرد اتحادیه اروپا برآورد خود از رشد اقتصادی در سال 2022 را از هدف قبلی چهار درصد کاهش می‌دهد و پیش بینی بهاره خود را 16 مه منتشر خواهد کرد.
 
صندوق بین‌المللی پول هفته گذشته با اشاره به پیامدهای جنگ میان اوکراین و روسیه، پیش بینی خود از نرخ رشد اقتصادی منطقه یورو برای سال 2022 را از 3.9 به 2.8 درصد کاهش داد.
 
اما جنتیلونی با اشاره به عوامل مثبت مربوط به نیمه دوم سال 2021 مانند نرخ بیکاری پایین و صرفه جویی‌های بسیار بالا، اعلام کرد هنوز زود است بگوییم کندی رشد اقتصادی به رکود منتهی خواهد شد.
 
در این بین، کادری سیمپسون، رئیس سیاست انرژی اتحادیه اروپا در کنفرانسی در ورشو اعلام کرد ششمین بسته تحریمهای اتحادیه اروپا علیه روسیه در واکنش به حمله نظامی به اوکراین به زودی معرفی خواهد شد.
 
بر اساس گزارش رویترز، سیمپسون گفت تاریخ دقیق این بسته هنوز تایید نشده است و بسته‌های قبلی تحریم همچنان باید توسط کشورهای اتحادیه اروپا تصویب شوند.

لینک کوتاه
توقف اتحادیه اروپا نفت گاز روسیه

اخبار مرتبط

جهان دنبال نفت ایران

جهان دنبال نفت ایران

قیمت نفت در روز سه‌شنبه پس از آن که داده‌های ناامیدکننده اقتصادی چین، بزرگترین خریدار... 25 مرداد 1401

نفت یک دلار بالا رفت

نفت یک دلار بالا رفت

قیمت نفت تحت تاثیر بهبود ریسک پذیری سرمایه‌گذاران و کاهش ذخایر نفت آمریکا، روز پنج... 6 مرداد 1401

نظرات شما