قیمت نفت در پی حمایت امارات متحده عربی و عراق از افزایش تولید که بخشی از عرضه مختل شده روسیه را جبران می کند، حداکثر 17 درصد کاهش پیدا کرد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت در جریان ریزش شدید، بیش از 17 درصد معادل 22 دلار کاهش یافت و تا رکورد اندک 105 دلار و 60 سنت عقب نشینی کرد. این شاخص بخشی از ضرر خود را در ادامه معاملات جبران کرد و آخرین بار با 17 دلار و 16 سنت معادل 13.4 درصد کاهش، 110 دلار و 82 سنت در هر بشکه بود. بهای معاملات نفت آمریکا با 15 دلار و 44 سنت معادل 12.5 درصد کاهش، به 108 دلار و 26 سنت در هر بشکه رسید.
 
قیمتها پس از این که معامله گران به گزارشهای رسانه ای در خصوص ادعای وزیر نفت عراق برای آمادگی این کشور برای افزایش تولید در صورت موافقت اوپک پلاس واکنش نشان دادند، به رکورد پایینی در معاملات روز چهارشنبه سقوط کرد.
 
روزنامه فایننشیال تایمز پیشتر گزارش کرده بود یوسف العتیبه، سفیر امارات متحده عربی در واشنگتن اعلام کرده است کشورش موافق افزایش سریعتر تولید نفت است.
 
باب یاوگر، مدیر معاملات انرژی در شرکت میزوهو گفت: این چیزی نیست. آنها می توانند 800 هزار بشکه در روز را سریعا به بازار برگردانند و جایگزین یک هفتم از عرضه روسیه کنند.
 
در این بین، آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به چهارم مارس، به میزان 1.9 میلیون بشکه کاهش پیدا کرده و به 411.6 میلیون بشکه رسیده است که بالاتر از پیش بینی تحلیلگران در نظرسنجی رویترز از کاهش این ذخایر به میزان 657 هزار بشکه بود. ذخایر نفت در کاشینگ اوکلاهاما که هاب تحویل معاملات نفت است، به میزان 585 هزار بشکه کاهش پیدا کرد و به پایینترین سطح از اوت سال 2018 رسید. حجم نفت در ذخایر نفت استراتژیک آمریکا به 577.5 میلیون بشکه کاهش پیدا کرد که پایینترین میزان از ژوییه سال 2002 بود. هفته گذشته جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با توجه به ادامه جنگ در اوکراین، با آزادسازی 30 میلیون بشکه نفت از این ذخایر موافقت کرده بود.
 
بر اساس گزارش رویترز، ذخایر بنزین آمریکا در همین مدت 1.4 میلیون بشکه کاهش یافت و به 244.6 میلیون بشکه رسید در حالی که ذخایر سوختهای دیگر شامل دیزل و نفت کوره به میزان 5.2 میلیون بشکه کاهش یافت و به 113.9 میلیون بشکه رسید.
 

 

لینک کوتاه
ریزش قیمت نفت سیگنال تولیدکنندگان بزرگ اوپک

اخبار مرتبط

نظرات شما