در حالی که قیمت مصوب هر شانه تخم مرغ 43 هزار تومان است، قیمت این کالا در مراکز خرده فروشی به شانه ای 55 هزار تومان رسیده است.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از مهر، در حالی که قیمت مصوب هر شانه تخم مرغ 43 هزار تومان است، قیمت این کالا در مراکز خرده فروشی به شانه‌ای 55 هزار تومان رسیده است. مشاهدات میدانی خبرنگار مهر نشان می‌دهد که قیمت هر شانه تخم مرغ در مغازه‌های سطح شهر بین 53 تا 55 هزار تومان و نرخ هر عدد تخم مرغ بین 1800 تا 2,000 تومان است.
 
در این زمینه یکی از مغازه داران در گفتگو با خبرنگار مهر قیمت هر شانه تخم مرغ را 55 هزار تومان و قیمت هر عدد از آن را 2,000 تومان عنوان کرد و درباره اینکه قیمت مصوب تخم مرغ 43 هزار تومان است، گفت: 43 هزار تومان قیمت تخم مرغ دولتی است.
 
این مغازه دار به خبرنگار مهر گفت که تخم مرغ‌های ترک که تنظیم بازاری هستند به قیمت شانه‌ای 43 هزار تومان عرضه می‌شوند و این قیمت شامل تخم مرغ‌های داخلی نیست.
 
یکی دیگر از مغازه داران نیز قیمت هر شانه تخم مرغ را 53 هزار تومان اعلام کرد و به خبرنگار مهر گفت که الان قیمت ثابتی برای تخم مرغ وجود ندارد و به هر مغازه‌ای که سر بزنی با یک نرخ مواجه می‌شوی اما اگر به دنبال تخم مرغ دولتی هستی به میادین میوه و تره‌بار مراجعه کن، آنجا می‌توانی تخم مرغ دولتی با قیمت شانه‌ای 43 هزار تومان خریداری کنی.
 
وزارت جهاد: تخم مرغ دولتی و غیر دولتی نداریم / ‏قیمت 43 هزار تومان است

 
در همین زمینه ابراهیم زارع، مدیر کل دفتر بازرگانی داخلی کالاهای کشاورزی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار مهر در واکنش به این مساله گفت که قیمت مصوب تخم مرغ هیچ تغییری نکرده و عرضه این کالا در تمام مراکز عرضه باید به نرخ مصوب باشد بنابراین تخم مرغ دولتی و غیر دولتی نداریم.
 
وی با بیان اینکه تخم مرغ به اندازه کافی در کشور وجود دارد، افزود: حتی ما با مازاد تخم مرغ در داخل مواجه هستیم و برای جلوگیری از سقوط قیمت این کالا، پیش بینی‌هایی برای صادرات انجام شده است.
 
این مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت جهانی نهاده‌ها نیز افزایش یافته اما علی رغم این مساله دولت برای جلوگیری از افزایش قیمت محصولات پروتئینی اقدام به افزایش نرخ نهاده‌های دامی نکرده است، گفت: بنابراین فروش تخم مرغ با قیمت بالاتر از نرخ مصوب، تخلف است و ما این مساله را به واحد بازرسی وزارت جهاد کشاورزی اطلاع می‌دهیم و با متخلفان به جد برخورد می‌شود.
 
 

لینک کوتاه
تخم مرغ ۱۳هزار تومان گران وزارت جهاد متخلفان

اخبار مرتبط

نظرات شما