دیدار صمیمانه وزیر نیرو با وزیر انرژی و رئیس شرکت نفت الجزایر، در حاشیه اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز در قطر برگزار و دو طرف بر توسعه روابط دوجانبه تاکید کردند.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از وزارت نیرو، علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و الجزایر، در حاشیه اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز در فوریه 2022 قطر، ضمن قدردانی از اظهارات وزیر الجزایری و تاکید بر آمادگی ایران مبنی بر همکاری در تمامی زمینه‌ها به‌ویژه در حوزه برق با الجزایر، اظهار امیدواری کرد هر چه سریع‌تر اجلاس کمیسیون دو کشور برگزار تا زمینه‌های همکاری تقویت شود.
 
در این دیدار «محمد عرقاب» وزیر انرژی الجزایر ضمن تشریح برنامه رئیس جمهور این کشور مبنی بر تولید و توسعه اقتصادی، مشترکات بسیار زیاد الجزایر با ایران در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و صنعتی را برشمرد و خواهان توسعه بیش از پیش این روابط شد.
 
وی خاطرنشان کرد: الجزایر چشم انتظار توسعه روابط با ایران به‌ویژه در زمینه انرژی است.
 
وزیر انرژی الجزایر با تاکید بر توانایی شرکت‌های ایرانی در زمینه‌های صنعتی، تولیدی و گستردگی این مجموعه، درخواست همکاری با این شرکت‌ها برای رفع نیازهای الجزایر را ارائه و خاطرنشان کرد: فعالیت شرکت‌های ایرانی به صورت مستقل یا تشکیل شرکت مشترک با همتایان الجزایری امکان‌پذیر است.
 
وزیر الجزایری با بیان اینکه ظرفیت تولید برق در این کشور هم‌اکنون 21 هزار مگاوات است، خواستار مشارکت شرکت‌های ایرانی در توسعه شبکه برق الجزایر در زمینه فشار قوی، فشار متوسط، فشار ضعیف و همچنین تولید تجهیزات برقی شد.
 
در پایان، طرفین بر لزوم انجام مذاکرات و ملاقات‌های دوجانبه در اولین فرصت ممکن تاکید کردند.

لینک کوتاه
وزیر نیرو وزیر انرژی الجزایر گسترش همکاری‌های ایران الجزایر حوزه انرژی

اخبار مرتبط

نظرات شما