طی 6 ماه آینده، عرضه اینترنتی تخم‌مرغ در صورت اجرا در کل کشور اجرا می شود.

به گزارش نسیم اقتصاد ، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن نوشت: حمیدرضا کاشانی رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: هم اکنون در غرفه‌های میادین تخم مرغ با نرخ مصوب هر شانه 43 هزار تومان عرضه می‌شود، همچنین درب مرغداری قیمت نسبت به هفته‌های قبل کاهش داشته است.

 
کاشانی گفت: هم اکنون به هر میزانی که تقاضا باشد، اتحادیه تامین می‌کند و مشکلی در عرضه به بازار وجود ندارد.
نیازی به واردات تخم مرغ نداریم
 
این مقام مسئول گفت: در استان خراسان رضوی از طریق عرضه اینترنت کالا به دست مصرف کننده می‌رسد، چنانچه نیاز باشد در6 ماه آینده عرضه اینترنتی در کل کشور اجرا می‌شود، اما در شرایط فعلی به سبب متعادل بودن قیمت نیازی به این کار نیست.
 
این مقام مسئول از عرضه 300 تن تخم مرغ با نرخ مصوب از طریق اینترنت خبر داد و گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید نیازی به واردات تخم مرغ نداریم و تنها برای اطمینان خاطر از عرضه مقداری تخم مرغ از طریق پشتیبانی امور دام وارد شده است.

رشد 10 درصدی تولید تخم مرغ در راه است
 
کاشانی گفت: بنابر آمار ماهیانه 100 هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود و همواره برآورد می‌شود که تولید تخم مرغ تا پایان سال به یک میلیون و 150 تا یک میلیون و 200 هزار تن برسد که در صورت تحقق نسبت به سال قبل 10 درصد رشد خواهد داشت.
 
این مقام مسئول ادامه داد: علی رغم مشکلات تولید در ابتدای سال، اما عدم حذف گله‌های پیر تا حدودی به تولید کمک کرد.
 
او گفت: طی یک سال اخیر بی نظمی در تامین ذرت مشهود است چرا که در زمان مقرر نهاده به دست مرغداران نرسیده است.
 
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: با توجه به بلاتکلیفی توزیع عادلانه ارز ترجیحی، مرغداران به سبب بی اطلاعی از آینده امنیت خاطر ندارند، در حالی که تاخیر در اعلام بار و توزیع نهاده یکی از آسیب‌های تنش بازار محسوب می‌شود.
 
او عرضه تخم مرغ بالاتر از نرخ مصوب را گرانفروشی دانست و گفت: هم اکنون نرخ مصوب هر شانه تخم مرغ درب مرغداری 36 تا 38 هزار تومان است که با این وجود نرخ منطقی هر عدد تخم مرغ در خرده فروشی یک هزار و 500 تومان و عرضه با نرخ‌های بالاتر 100 درصد گرانفروشی است.
 
کاشانی گفت: سازمان دامپزشکی طی نامه‌ای به استان‌های شمالی نسبت به شیوع بیماری آنفلوانزا هشدار داده است چرا که احتمال این خطر تا پایان دی در کشور وجود دارد که در صورت وقوع ضربه مهلکی به تولید می‌زند، بنابر گزارش اعلامی در 4 نقطه درگیر آنفلوانزا بودیم.
 
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن در پایان گفت: با توجه به بهبود شرایط تولید، صادرات باید آزاد شود چرا که با ازدیاد تولید و نبود تقاضا از اواخر اسفند، صادرات به روال قبل باید بازگردد.