مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ گفت: به دنبال افزایش دمای هوای کشور، با هدف جلوگیری از بروز خاموشی در شبکه برق این کلانشهر، برق 57 سازمان دولتی و غیردولتی پرمصرف در پایتخت قطع شد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از وزارت نیرو، حسین صبوری، مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ از ساختمان‌های متعلق به سازمان تأمین اجتماعی، سازمان شهرداری‌های کشور، سازمان میراث فرهنگی، شرکت پتروشیمی اراک، بانک ملت، بانک کشاورزی و شرکت ملی نفتکش ایران به عنوان برخی از اداراتی که امروز مشمول قطع برق شده‌اند نام برد و گفت: از آن جا که بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی طی روزهای آتی، انتظار افزایش بیشتر دمای هوا را داریم ضروری است تمامی مشترکان، حداکثر صرفه‌جویی ممکن را در مصرف برق به عمل آورند.
 
وی همچنین با بیان اینکه در ادامه برخورد با ادارات پرمصرف، امروز نیز برق 57 دستگاه اجرایی در تهران قطع شد، ادامه داد: مهم‌ترین کمکی که مشترکان بخش خانگی می‌توانند به ما در تأمین برق کنند خودداری از استفاده همزمان از وسایل برقی پرمصرف به‌ویژه در ساعات 12 تا 18 است.
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ همچنین از ادارات و صنایعی که همکاری مناسبی در مدیریت مصرف برق دارند قدردانی کرد و اظهار داشت: گزارش عملکرد ادارات در حوزه مدیریت مصرف برق به شکل هفتگی، تهیه و به استانداری تهران ارسال می‌شود.
 
صبوری در همین راستا از ادارات و دستگاه‌های اجرایی پایتخت خواست تا به‌منظور جلوگیری از بروز خاموشی احتمالی به‌ویژه در بخش خانگی شهر تهران، اجرای مصوبات هیأت وزیران در خصوص مدیریت مصرف برق را جدی بگیرند.

لینک کوتاه
برق ۵۷ سازمان دولتی غیردولتی پایتخت قطع

اخبار مرتبط