داده‌های رصد کشتی‌ها و اسناد شرکتی نشان داد به‌دلیل اجرای عملیات تعمیر تأسیسات ارتقادهنده نفت خام سنگین شرکت دولتی نفت ونزوئلا، صادرات نفت این کشور در ماه اوت نسبت به ماه ژوئیه 38 درصد کاهش یافت.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از خبرگزاری رویترز، این کشور واقع در آمریکای جنوبی به‌دلیل قطعی‌های کمتر و تولید بیشتر شرکت شورون، به‌طور کلی تولید و صادرات نفت خود را در سال جاری اندکی افزایش داده است.

با این حال، کمبود سرمایه شرکت دولتی نفت ونزوئلا، تحریم‌های آمریکا از سال 2019، همچنین زیرساخت‌های ضعیف از جمله تأسیسات ارتقادهنده‌ای که این شرکت برای تبدیل نفت فوق سنگین خود به انواع صادراتی استفاده می‌کند، محدودیت‌هایی را برای اقدام‌های این کشور در جهت حفظ افزایش صادرات ایجاد می‌کند.

بر اساس داده‌های شرکت رصد کشتی ایکون، صادرات نفت ونزوئلا در ماه اوت به حدود 544 هزار بشکه در روز کاهش یافت. این کشور در ماه ژوئیه روزانه بیش از 877 هزار بشکه نفت در روز صادر کرده بود.

چین همچنان مقصد اصلی صادرات نفت خام و سوخت اکثر اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از جمله محموله‌های منتقل‌شده از طریق مالزی به‌شمار می‌رود.

بر اساس این گزارش، شرکت شورون روزانه حدود 147 هزار بشکه نفت خام به پالایشگاه‌ها و سایر خریداران آمریکا منتقل کرده است. این رقم برای ماه ژوئیه 161 هزار بشکه در روز بود.

ونزوئلا همچنین در ماه اوت حدود 214 هزار تن فرآورده نفتی و پتروشیمی صادر کرده که نسبت به صادرات 412 هزار تنی این محصولات در ماه ژوئیه کاهش داشته است.

لینک کوتاه
صادرات نفت ونزوئلا کاهش

اخبار مرتبط

نظرات شما