قیمت خودرو همچنان نوساناتی را طی می‌کند. اما برخلاف زمان‌های دیگر، بازار شب عید پررونق و سطح معاملات بالا رفته است.

به گزارش نسیم اقتصاد، تجارت‌نیوز نوشت: قیمت خودرو صفر داخلی روز شنبه، 29 بهمن 1401، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.
 
بررسی‌ها نشان می‌دهد در روزهای گذشته قیمت خودرو همچنان با نوساناتی همراه بوده است. اما بازار شب عید خودرو در کشور رونق گرفته و خرید و فروش‌ها افزایش یافته است.
 
در سایت‌های خرید و فروش قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به این شرح ثبت شده است:
 
پراید 111 هفته‌های گذشته کانال‌شکنی کرد و وارد بازه 300 میلیون تومانی شد و مجدداً این خودرو به کانال قبلی بازگشت. اما هفته گذشته این خودرو مجدداً به باشگاه 300 میلیونی‌ها پیوست و به 304 میلیون تومان رسید.
 
پراید 131 نیز امروز در نرخ 295 میلیون تومان به بازار کشور عرضه می‌شود.
 
تارا اتوماتیک هم که این روزها با افزایش قیمت قابل توجهی همراه شده است، طی چند روز گذشته روند نوسانی به خود گرفت. این خودرو که روزهای گذشته وارد کانال 800 میلیون تومانی شده بود، امروز در نرخ 851 میلیون تومان در بازار خرید و فروش شد.
 
اما پژو 207 که روزها بود با ثبات قیمت همراه شد و قیمت آن در بازار تغییری نکرد، امروز به 874 میلیون تومان رسید. به نظر می‌رسد این خودرو تحت تاثیر خبر توقف تولید پژو 206 با افزایش قیمت مواجه شده است.
 
قیمت دنا معمولی هم امروز ثابت ماند و در نرخ 630 میلیون تومان عرضه شد. دنا معمولی تنها خودرویی است که در این روزها با نوسانات قیمتی همراه نشده است.
 
پژو پارس اتوماتیک که در روزهای گذشته جهش قیمتی زیادی را تجربه کرد، به نرخ 650 میلیون تومان در بازار خودرو کشور رسید.
 
در این میان، خودروهای پرطرفدار بازار خودرو امروز چه قیمتی را در کارنامه خود ثبت کردند؟
 
تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار است، صبح امروز، شنبه، در محدوده 326 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.
 
پژو 206 تیپ 2 که در روزهای گذشته با کاهش قیمت مواجه شده بود، اکنون در نرخ 497 میلیون تومان به فروش رسید. تیپ 5 این مدل پژو نیز مجددا وارد کانال بالاتر شد و به 530 میلیون تومان رسید.
 
کوییک که جایگزین پراید شده و به قشر متوسط جامعه اختصاص یافته، در روزهای گذشته رکورد جدیدی را ثبت کرد و وارد کانال جدیدی شد. قیمت این خودرو به 334 میلیون تومان رسید.
 
در این میان، شاهین G که در ماه‌های گذشته به مرز 600 میلیون تومان نیز رسیده بود، حال با قیمت 559 میلیون تومان عرضه می‌شود. به نظر می‌رسد بورس کالا تنها به صورت موقت بر کاهش قیمت شاهین تاثیر گذاشته بود و این خودرو دوباره درحال صعود به کانال بالاتر 600 میلیون تومان است.
 
پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده
 
وضعیت در بازار شب عید خودرو با زمان‌های دیگر سال متفاوت است. هنگامی که به شب عید نزدیک‌تر می‌شویم، بازار نیز پررونق‌تر می‌شود. در این زمان، مصرف‌کنندگان واقعی به بازار آمده و سطح معاملات را بالا می‌برند.
 
گرچه در این روزها رکود از بین رفته است، اما قیمت خودرو همچنان درحال افزایش است. طبق تجربیات گذشته، قیمت‌ها در اواخر سال و بدون عامل تاثیرگذاری 10 الی 15 درصد افزایش می‌یابد.
 
البته باید در این میان به این نکته اشاره کرد که ایران خودرو در اقدامی ناگهانی پژو 206 را از سبد محصولات خود حذف و با آن خداحافظی کرد. به نظر می‌رسد این مساله، حتی به صورت کوتاه‌مدت نیز بر قیمت پژو 206 یا حتی پژو 207 نیز تاثیر می‌گذارد.

لینک کوتاه
بازار خودرو قیمت پژو ۲۰۶ خودروهای پرطرفدار

اخبار مرتبط

نظرات شما