رئیس کمیسیون قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در مجلس توضیحاتی درباره میزان افزایش وام ازدواج و فرزندآوری برای سال آینده داد.

به گزارش نسیم اقتصاد، امیرحسین بانکی‌پور در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه دولت در لایحه بودجه سال 1402 اعتباری کلی برای وام ازدواج و وام فرزندآوری در نظر گرفته است، گفت: مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه سال آینده میزان وام ازدواج و وام فرزندآوری را متناسب با نرخ تورم مشخص می‌کند.

رئیس کمیسیون قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در مجلس تاکید کرد: طبق قانون جوانی جمعیت باید تورم سالانه در تعیین وام ازدواج و وام فرزندآوری مورد توجه قرار گیرد. اگر تورم فعلی را 42 درصد در نظر گیریم، باید به وام ازدواج نسبت به سال گذشته حدود 50 تا 60 میلیون تومان اضافه شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: مبلغ وام ازدواج سال 1401 برای زوج‌های زیر 23 و 25 سال نفری 150 میلیون تومان بود که در مجموع می‌توانستند وام 300 میلیونی دریافت کنند. به احتمال زیاد وام ازدواج در سال آینده برای زوج‌های زیر 23 و 25 سال نفری 200 میلیون تومان می‌شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین سال گذشته وام ازدواج برای دیگر افراد 120 میلیون تومان بود که زوجین می‌توانستند در مجموع 240 میلیون تومان وام ازدواج دریافت کنند. احتمالاً وام ازدواج این افراد برای سال آینده نفری 170 میلیون تومان خواهد شد.

بانکی‌پور با اشاره به اینکه در سال 1401 وام فرزندآوری از 20 میلیون تا 100 میلیون تومان بود، اظهار داشت: وام فرزندآوری هم احتمالاً برای سال آینده از 30 میلیون تا 150 میلیون تومان شود. البته باید پیشنهادات نمایندگان در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس بررسی شود و سپس درباره این موضوع تصمیم‌گیری می‌کنیم.

لینک کوتاه
وام ازدواج فرزندآوری افزایش

اخبار مرتبط

نظرات شما