بهای طلا امروز چهارشنبه سقوط کرد زیرا افزایش بازدهی خزانه‌داری ایالات‌متحده و اعلام افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، تقاضا برای طلا با بازده صفر را کاهش داد.

به گزارش نسیم اقتصاد، هر اونس طلا تا ساعت 9 و 10 دقیقه صبح به وقت شرقی با 4.20 درصد کاهش به 1863 دلار و 80 سنت رسید و این در حالی است که در اواخر روز گذشته اندکی افزایش داشته است اما دوباره کاهش یافت. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با کاهش 0.22 درصد به 1864 دلار و 80 سنت رسید.
 
بازدهی شاخص 10 ساله خزانه‌داری ایالات‌متحده پیش از افزایش گسترده نرخ بهره توسط فدرال رزرو به دلیل تلاش برای مهار تورم فزاینده ایالات‌متحده تقویت شد.
 
در حالی که طلا به عنوان یک محافظ تورم در نظر گرفته می‌شود، نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت بالاتر ایالات‌متحده و بازده اوراق قرضه، منجر به افزایش هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده می‌شود. شمش به عنوان یک ذخیره امن ارزش در زمان بحران‌های اقتصادی و سیاسی در نظر گرفته می‌شود.
 
کمیته بازار آزاد فدرال بانک‌مرکزی ایالات‌متحده قرار است بیانیه سیاسی را منتشر کند و پس از آن کنفرانس خبری جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، برگزار شود.
 
جفری هالی، تحلیلگر ارشد OANDA، گفت: افزایش 50 واحدی در حال حاضر توسط بازارها قیمت‌گذاری شده است و احتمالا طلا بار دیگر تحت فشار قرار خواهد گرفت البته بهبود کوتاه‌مدت امکان دارد زیرا احتمال سقوط دلار آمریکا هست.
 
بر اساس گزارش رویترز، دلار نزدیک به قله‌های 20 ساله باقی ماند و باعث شد طلای با قیمت دلار برای خریداران خارجی جذابیت کمتری داشته باشد.
 
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.1 درصد کاهش به 22.54 دلار رسید، در حالی که پلاتین تقریبا بدون تغییر در 961 دلار و 62 سنت بود و پالادیوم با 0.2 درصد افزایش به 2260 دلار و 28 سنت رسید.

لینک کوتاه
طلا سقوط دلار

اخبار مرتبط

سقوط آزاد بورس

سقوط آزاد بورس

هرچند بازار سرمایه سال را سبزرنگ آغاز کرد و شاخص کل بورس توانست بعد از حدود 20 ماه در... 2 تیر 1401

طلا روی دلار را کم کرد

طلا روی دلار را کم کرد

قیمت طلا امروز سه‌شنبه با کاهش ارزش دلار افزایش یافت، در حالی که سرمایه‌گذاران... 31 خرداد 1401

سقوط آزاد قیمت نفت

سقوط آزاد قیمت نفت

قیمت نفت در معاملات روز جمعه تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به متاثر شدن اقتصاد جهانی و تقاضا... 28 خرداد 1401

نظرات شما