وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در ساختار جدید وزارت صمت کسب و کار‌ها (صنف و صنعت) به صورت همزمان مورد توجه قرار گرفته اند گفت: ساماندهی اصناف بدون مجوز را نیز در دستور کار داریم و پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از شاتا، سیدرضا فاطمی امین در نشست هم اندیشی با اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و مراکز استان‌ها که با حضور اکبری تالار پشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس برگزار شد، گفت: با استقرار ساختار سازمانی جدید وزارت صمت ادغام واقعی در وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی به وقوع پیوست و نحوه حکمرانی تغییر و به روز شد.
 
در تبصره 18 اصناف دیده شده است
 

وی همچنین گفت: در تبصره 18 اصناف دیده شده است، معافیت‌های گمرکی را برای اصناف لحاظ نمودیم و تمام مزایایی که واحد‌های صنعتی دارند واحد‌های صنفی نیز دارا هستند.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: دفاتر تخصصی رشته فعالیت‌ها همزمان صنف و صنعت را جلو می‌برند و تمام مسائل رشته فعالیت‌ها در حوزه مربوطه در درون دفاتر تخصصی همان رشته فعالیت پیگیری می‌شود.
 
وی همچنین با تاکید بر کسب نظر از بخش خصوصی گفت: در ستاد تنظیم بازار اتاق‌های اصناف، بازرگانی و تعاون حضور دارند و نظرات بخش خصوصی را در تمام فعالیت‌ها کسب می‌کنیم.
 
وزیر صمت همچنین با اشاره به تفاهم نامه تامین مالی زنجیره‌ای بیان کرد: اصناف توزیعی و تولیدی می‌توانند از این تفاهم نامه استفاده کنند و مبتنی بر فاکتور‌های الکترونیکی سامانه جامع تجارت تسهیلات دریافت کنند.
 
ساماندهی اصناف بدون مجوز در دستور کار است

 
وی همچنین گفت: ساماندهی اصناف بدون مجوز را نیز در دستور کار داریم و پیگیری خواهیم کرد.
 
نشست هم اندیشی وزیر صمت با اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و مراکز استان‌ها با حضور رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس برگزار شد.
 
پیشنهادات ارایه شده توسط اصناف
 
در این نشست فعالان اصناف به بیان مهمترین نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
 
از جمله مهمترین پیشنهادات به هم افزایی با وزارت جهاد کشاورزی برای حل و‌فصل مسایل مشترک، سیاستگذاری و نظارت واحد برای مجموعه اصناف، نظارت بر تخفیفات فروشگاه‌های زنجیره ای، توجه به بخش خصوصی و تشکل‌ها در تصمیگیری ها، برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی و جشنواره‌های خرید وحمایت از کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونا می‌توان اشاره کرد.

لینک کوتاه
ساماندهی اصناف بدون مجوز دستور کار وزارت صمت

اخبار مرتبط

نظرات شما